Cave Art Hotel Cappadocia
Copyright ©  2015  All Rights Reserved Cave Art Hotel Cappadocia
Eski hitit kalıntı mağralarının üstüne,özel seçilmiş beyaz tek taşlarla ve muhteşem
Sinasos manzarasıyla aslı korunan,kaya mağara kemer ve hazen odalarıyla birbirinden farklı
sanat eserlerini barındıran 1920'lerden kalan bütün o ihtişam ve doğal hayatı barındıran dört yanıada konumunda acık olan ve dört farklı manzara imkanı bulunduran vadileri,kiliseleri,medreseleri, peribacalarıyla iç içe aileniz ve sevdiklerinizle rahat güvenli, muhteşem konforlu ve göz alıcılığıyla sizleri misafir etmekten onur duyar...
Hakkımızda
Genel Bilgiler

Binlerce yıllık bir tarihe sahip Kapadokya’nın merkezinde bulunan ve 300 yıllık tarihe sahip  toplamda 11 odası bulunan butik bir oteldir.  Mustafapaşa, Ürgüp Vadiler,  kiliseler ve kasabanın içindeki peri bacaları arasında yer alan Cave Art Cappadocia Hotel, orijinali korunarak  restore edilmiş Peri Bacası ve Selçuklu&Hitit mimarisine sahip taş yapı içinde inşa edilmiştir.

Kasabanın panoramik manzarasına sahip teras restoranı bulunan tesis, ses yalıtımlı odalar sunmaktadır. 

Mağara ve  Selçuklu&Hitit  mimarisi taş odaları bulunan Cave Art Hotel’in odaları geleneksel Osmanlı, Selçuklu ve Hitit stilinde dekore edilmiştir.
Günlük kahvaltı açık büfe olarak servis edilir. Alakart restoranda Türk mutfağından seçkin yemekler sunulmaktadır. Ayrıca konuklar burada taze meyve, içecek veya geleneksel Türk kahvesinin tadını çıkarabilirler.

Mustafapaşa şehir merkezi tesise yürüme mesafesindedir. Nevşehir Kapadokya Havaalanı 55 km uzaklıktadır. Mustafapaşa ve Kapadokya'nın eşsiz manzarasına sahip Cave Art Hotel, Huzurlu bir tatil isteyenlerin adresidir.
Konum

Türkiye'nin en özel tatil bölgesi Kapadokya bölge sınırları içerisinde bulunan otelimiz, Nevşehir ili Ürgüp İlçesi Mustafapaşa Beldesindedir.

Cave Art Hotel Konumu itibariyle, Devrent Vadisi, Paşabağları, Avanos, Göreme Müze, Esentepe, Uçhisar, Göreme Panorama, Rose Vadi, Aşk Vadisi, Zemi  Vadisi, Mustafapaşa, Sobessos, Soğanlı Vadisi, Keşlik Manastırı, Üçgüzeler, Kızılçukur Vadisi ,Çavuşin,Derinkuyu-Kaymaklı yeraltı şehri ,Güvercinlik vadisi, Zelve open air museum ve  Göreme open air museum, Ortahisar castle ve Uçhisar Castle gibi Kapadokya’nın görülmesi gereken önemli noktalarına yakın mesafededir.

Otel çevresinde Ücretsiz otopark mevcuttur. Cave Art Hotel, Araçla Kayseri hava alanına 1 saat, Kapadokya Havaalanına 30 dk mesafededir. Yine araçla Ürgüp şehir merkezi ve Ürgüp Üç Güzeller'e 5 dk, Göreme Open Air Museum ve Zelve Open Air Museum 10 dk, Uçhisar Kalesi'ne 15 dk, Ortahisar Kalesi'ne 10 dk, Avanos 15 dk, Nevşehir şehir merkezine 20 dk mesafededir.
göreme cave hotel göreme cave hotel göreme cave hotel göreme cave hotel göreme cave hotel göreme cave hotel göreme cave hotel göreme cave hotel göreme stone house göreme cave hotel göreme cave hotel göreme cave hotel mustafapaşa cave hotel mustafapaşa cave hotel mustafapaşa cave hotel uçhisar cave hotel nevşehir hotel nevşehir web tasarım göreme cave hotel nevşehir taksi ürgüp hotel mustafapaşa cave hotel ürgüp hotel göreme cave hotel göreme hotel